Opinie zdających egzamin, zdawalność z ostatnich sesji egzaminacyjnych wciąż oscyluje w okolicach 76%

Polska Izba Inżynierów Budownictwa poinformowała o ilości przyznanych uprawnień budowlanych w ostatniej sesji egzaminacyjnej wiosna 2018. Od ostatnich kilku lat utrzymuje się ta sama tendencja, która jest potwierdzana w bezpośrednich relacjach osób zdających egzamin – na egzamin ustny trzeba być jeszcze lepiej przygotowanym niż na egzamin pisemny.

Statystyki z ostatnich sesji egzaminacyjnych przedstawiam w uzupełnionej tabeli poniżej.

egzamin na uprawnienia budowlane 2018

 

Osoby zdające egzamin na uprawnienia budowlane zgodnie twierdzą, że na egzaminie ustnym pada coraz więcej nowych pytań, nie zawsze są one bezpośrednio związane z odbytą praktyką budowlaną. Pytania potrafią zaskoczyć szczególnie osoby mające do tej pory styczność z konkretną dziedziną, charakterystyką budowy, dla których pytanie z „innej działki” może sprawiać trudności.

 

Zdający zauważają, że egzamin pisemny na uprawnienia budowlane jest bardziej przewidywalny, głównie dzięki możliwości przestudiowania pytań na egzamin, które można znaleźć w naszej aplikacji po zalogowaniu. Również na ostatniej sesji egzaminacyjnej użytkownicy wyrażali duże zadowolenie potwierdzone zdanym egzaminem pisemnym. Powtarzalność pytań oscyluje w okolicach 70-90%.

 

Egzamin ustny jest opatrzony dużą dawką stresu, co czasami utrudnia szybkie znalezienie danego zagadnienia w udostępnianych ustawach. Większość osób zwraca uwagę na nie intuicyjny spis treści ustaw na egzaminie, możliwość użytkowania danej ustawy przez innego zdającego oraz co najbardziej denerwuje – nie dotrzymywanie założonego czasu na przygotowanie się do egzaminu po przekazaniu pytań. Aby uniknąć części z tych problemów polecam mieć przygotowane własne, najważniejsze ustawy.

 

Na koniec polecam zapoznanie się z pozostałymi wpisami na stronie e-uprawnienia.pl, a głównie z opisem przebiegów egzaminów:

OPISY EGZAMINU

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *