Od kiedy można zbierać praktykę zawodową na uprawnienia budowlane?

Praktyka zawodowa potrzebna do zdobycia uprawnień budowlanych trwa kilka, a czasami wiele lat. Warto zaplanować sobie ten czas, aby nasza wczesna kariera zawodowa była zgodna z wymaganą praktyką potrzebną do egzaminu na uprawnienia budowlane.

Pierwszym krokiem do podjęcia działać zmierzających ku uprawnieniom budowlanym jest ukończenie szkoły wyższej lub technikum. Już po ukończeniu trzeciego roku studiów lub zdobyciu tytułu technika można odbywać praktykę zawodową zaliczaną do uprawnień budowlanych.

Często przyszli Kierownicy i Projektanci zadają pytania czy kończąc dane studia będą mogli starać się o uprawnienia budowlanej w wybranej przez siebie specjalności. Obecnie najwięcej swobody daje ukończenie kierunku „budownictwo”. Taka niespodzianka :). Nie jest wymagana konkretna dziedzina budownictwa wybierana na studiach, która musi sie pokrywać ze specjalności uprawnień budowlanych.

W przypadku technikum sprawa jest trochę węziej sprecyzowana i tytuł technika musi być już bliższy specjalizacji uprawnień budowlanych.

Zależności kierunków studiów i tytułu technika są podane na końcu wpisu.

Do września 2014 roku praktykę zawodową dokumentowało się w Książce praktyk. Bardzo ważną informacją jest to, że praktyka dokumentowana w książce mogła być odbywana tylko po dacie wydania książki. Praca odbyta przed wydanie Książki praktyk nie może być w niej wpisana. Osoby, które obecnie nie mają wydanej Książki praktyk nie mają możliwości zaliczenia praktyki odbytej przed wrześniem 2014 roku.

Obecnie praktykę dokumentuje się w dużo łatwiejszy sposób, i nie trzeba gdziekolwiek zgłaszać rozpoczęcia praktyki.Inne kwestie dotyczące praktyki budowlanej:


Inspektor nadzoru inwestorskiego nie może podpisać praktyki

Jak zliczać czas praktyki – dni, tygodnie, miesiące

Opiekun i patron praktyki – kto nim może być?

Jak długo musi trwać praktyka zawodowa na uprawnienia budowlane?

O praktyce zawodowej na uprawnienia budowlane

Jak dokumentować praktykę zawodową wg nowego rozporządzeniaO

Opinia opiekuna praktyk wpisywana w książce praktyki zawodowejDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *