Brak „zakresu wymaganej znajomości” aktów prawnych w opublikowanym na listopad 2017 r. wykazie aktów prawnych

Zapewne wielu ogarnęło duże zdziwienie, gdy podczas przeglądania nowego Wykazu aktów prawnych wymaganych na egzamin w listopadzie 2017 r. nie ujrzeliśmy kolumny z „zakresem wymaganej znajomości” dla poszczególnych aktów prawnych. Dzięki tej informacji było wiadomo czy dany akt prawny należy umieć całościowo i dość dokładnie („znajomość całości przepisów), czy tylko zwrócić uwagę na najistotniejsze kwestie dla naszej branży („ogólna znajomość”). Dodatkowo dla bardzo obszernych i ogólnych aktów prawnych takich jak Kodeks postępowania administracyjnego lub Kodeks cywilny wyszczególnione były działy, których obowiązuje znajomość.

W obecnej sytuacji powinno się znać wszystkie przepisy w równym stopniu. Jest to bardzo kłopotliwe i prawdopodobnie niewykonalne. Należy się domyślać, że Komisja egzaminacyjna zdaje sobie z tego sprawę i zakres tematyczny pytań nie będzie znacząco odbiegał od tych układanych do tej pory.

Nasza aplikacja testowa bazuje na starym zakresie znajomości aktów prawnych z aktualizacją treści aktów do tej obecnie wymaganej. Zakres znajomości dostępny po zalogowaniu w dziale „Akty prawne”. W tej chwili oficjalnie zakres ten nigdzie nie jest publikowany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *